Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типо 1.4 `93 г. не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типо 1.4 `93 г. не пали

    Здравйте, появи ми се проблем на Фиат Типо 1993 г. 1.4. Не искаше да запали и понеже от две-три седмици не я бях карал, помислих че е паднал акумулатора. Заредих го, но отново не пали. Затова сложих друг акумултор, но проблема си остава и очевдино не е от акумулаторът. Има ток, но просто двигателят не иска да се запали. На какво може да се дължи? Ще се радвам ако някой ми помогне

    #2
    Първата и най-лесна проверка е да се извади бензиновия маркуч, който влиза в двигателя, да се подаде контакт и да се види дали тече бензин.

    Коментар


      #3
      Re: Типо 1.4 `93 г. не пали

      martin_pashov написа:
      Здравйте, появи ми се проблем на Фиат Типо 1993 г. 1.4. Не искаше да запали и понеже от две-три седмици не я бях карал, помислих че е паднал акумулатора. Заредих го, но отново не пали. Затова сложих друг акумултор, но проблема си остава и очевдино не е от акумулаторът. Има ток, но просто двигателят не иска да се запали. На какво може да се дължи? Ще се радвам ако някой ми помогне
      Поогледай/огъни датчика на коляновия вал и пак опитай. При подобни проблеми намерих прокъсване на кабела под обвивката и аз не знам как, но се оправи само като възстанових контактуването.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #4
        Re: Типо 1.4 `93 г. не пали

        martin_pashov написа:
        Здравйте, появи ми се проблем на Фиат Типо 1993 г. 1.4. Не искаше да запали и понеже от две-три седмици не я бях карал, помислих че е паднал акумулатора. Заредих го, но отново не пали. Затова сложих друг акумултор, но проблема си остава и очевдино не е от акумулаторът. Има ток, но просто двигателят не иска да се запали. На какво може да се дължи? Ще се радвам ако някой ми помогне
        Колега карал съм три такива машинки- проблема може да е на много места-първо провери има ли искра на свещите,ако колата е карборатор-виж подкачващата помпа,ако е моно инж. може да е изгоряла бенз.помпа в резервоара, и в двата случая се проверява както ти обясни колегата по- горе ....а и още нещо бензиновия филтър да не се е задръстил.Успех!
        Fiat Brava 1.2,16в

        Коментар


          #5
          Първите неща за които се сещам са бензинова помпа, бубина и датчик запалване ... Колега извади маркуча за бензина отпред при двигатела и подай на контакт, ако хвърли бензин значи помпата ти е здрава ... После извади някоя свещ и я опри в корпуса на двигатела ако подаде искра значи ти е здрава бубината ... Има и голяма вероятност да е от датчика на запалването, но ако е от него трябва и преди да е правила такива мизерии ... Друг път правила ли е така колега
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар

          Working...
          X